تبلیغات
اوای خسته - مجله فناوری اطلاعات(روز)
 
اوای خسته
اوای خسته من پیچد به گوش دنیا حتی اگر نشانم در این جهان نباشد
یکشنبه 29 آبان 1390 :: نویسنده : یونس خانی

کوله پشتی با سیستم ایمنی ABS (+عکس)


قطعا می دانید که کیسه هوا در خودرو چه نقشی را بازی می کند. حالا نظرتان چیست که کوه نوردان و ورزشکارها هم یک کوله پشتی داشته باشند که دارای کیسه ایمنی هوا است؟ این یک سیستم ایمنی خلاقانه جدید است که برای حفظ جان کسانی طراحی شده که علاقه دارند هنگام ورزش و اسکی از کوه و دره به پایین بپرند و دنبال ورزش های هیجان  انگیز هستند.


اگر جزو این دسته افراد هستید سقوط از ارتفاع یا گیر کردن در بهمن همیشه در کمین شما است. اما با کشیدن یک دستگیره روی کوله پشتی می توانید کیسه هوا کوله پشتی را فعال کرده و احتمال آسیب دیدن به خودتان را کمتر کنید.

جالب اینجا است که کل این سیستم ایمنی که سازندگان آن را ABS می نامند وزن بسیار کمی دارد و فضای زیادی هم اشغال نمی کند. برای پر کردن کیسه های هوا هم از گاز نیتروژن استفاده می شود تا حمل آن خطرناک نباشد.


این کوله پشتی های ایمنی از سال آینده با قیمت ۹۰۰ دلار وارد بازار می شوند و علاوه بر این، باید ۱۵۰ دلار هم برای کپسول های شارژ نیتروژن به صورت مجزا پول پرداخت کنید. که البته در مقابل ایمنی مبلغ بالایی به حساب نمی آید.

فناوری تشخیص چهره: گام بعدی برای بازاریابی

 

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/8/23/197037_358.jpg

 

یک دوربین و یک نرم افزار که قادر است چهره افراد را تشخیص بدهد. اینها مواد اولیه لازم برای «تشخیص چهره» به حساب می آیند. اما نرم افزارهای تشخیص چهره روز به روز در حال تکامل و قوی تر شدن هستند و حالا می بینیم که استفاده از این فناوری به سرعت در حال گسترش است.

گوگل در نسخه بعدی اندروید امکان بازکردن قفل تلفن تان را با تشخیص چهره به گوشی شما اضافه کرده و با داشتن یک تلفن با اندروید 4.0 بدون نیاز به نصب نرم افزار اضافه، می توانید از امکان تشخیص چهره استفاده کنید. اما این فقط شروع داستان ما است.

یک شرکت در نیویورک بیل بورد های تبلیغاتی ساخته که به دوربین های تشخیص چهره مجهز هستند. این دوربین ها از فاصله دور سن، جنس و میزان توجه عابر پیاده را تخمین می زنند و بر اساس اطلاعات به دست آمده، تبلیغات مناسب با او را نشان اش می دهند. اگر یک مرد از کنار تابلو تبلیغاتی عبور کند تبلیغاتی متفاوت با چیزی می بینید که برای یک زن نمایش داده می شود. به عبارت دیگر میتوان گفت بیلبورد تبلیغاتی آنقدر باهوش شده که تبلیغاتی مناسب با سن و جنس هر فرد نمایش می دهد.

در اینترنت هم اوضاع به همین شکل پیش می رود. وقتی در فیسبوک عکسی را آپلود می کنید این سایت با فناوری تشخیص چهره سعی می کند دوستانتان را شناسایی کرده و در تگ زدن به شما کمک کند تا کار ها سریع تر انجام بشود. سخنگوی فیسبوک می گوید میلیون ها نفر برای صد ها میلیون تگ از این امکان استفاده می کنند. نرم افزارهای مشهور دیگر مانند پیکاسا و… هم به امکان مشابهی مجهز هستند.

حالا فناوری تشخیص چهره به یک تجارت بزرگ تبدیل شده که بازارهای بیشتری را به سمت خودش جلب می کند. اما همین رشد از سمت دیگر نگرانی هایی را هم به وجود آورده است. ثبت مشخصات ظاهری هر فرد می تواند حریم خصوصی را به طور جدی به خطر بیاندازد.

در یک تحقیق صورت گرفته در دانشگاه کارنگی ملون آنها از تعدادی دانشجوی داوطلب خواستند که در یک آزمایش شرکت کنند. از آنها بدون اینکه مشخصات هویتی گرفته شود عکس گرفته شد. و سپس محققان توانستد با استفاده از یکی از نرم افزارهای تشخیص چهره که در دسترس عموم قرار دارد و عکس هایی که در فیسبوک به صورت عمومی در دسترس است، هویت یک سوم از افراد داوطلب را تشخیص دهند. جالب تر اینکه محققین علایق آنها را هم به خوبی پیدا کردند.
نرم افزاری های تشخیص چهره امروزی می توانند مشخصات فیزیکی اصلی صورت هر فرد را شناسایی کنند اما قادر به شناسایی خود فرد نیستند. بنابراین در حال حاضر به نظر چیز بدی نمی آیند. اما در آینده این نرم افزارها قادر خواهند بود که افراد را هم به راحتی شناسایی کنند. یکی از محققین دانشگاه کارنگی ملون می گوید: بازاریاب ها در آینده می توانند با داشتن این اطلاعات در خیابان و در جایی که به نظر خودتان غریبه هستید شما را شناسایی کنند و بر اساس علایق و وضع مالی تان، تبلیغ به شما نشان دهند. چیزی که شاید آنقدرها هم به نظرتان خوب نباشد.

نسل فعلی بیلبوردهای تبلیغاتی می تواند تشخیص دهد که یک مرد جوان در حال عبور از کنار اش است و تبلیغ یک لباس را به او نشان می دهد. اما چه می شود اگر در آینده بیلبورد ها بتوانند پوست شما را بررسی کنند و تبلیغ کرم ضد  اکنه نشان تان بدهند؟ یا متوجه ناراحتی تان شده و تبلیغ داروی ضد افسردگی نمایش بدهند؟

بسته به نظرتان ممکن است از این کار خوشتان بیاید یا با آن مخالف باشید اما به هر حال چیزی است که به آن نزدیک می شویم.

 

 

خون تولید شده در آزمایشگاه در رگهای انسان

 

خون آزمایشگاهی که در لابراتوارهای پیر و ماری کوری پاریس از سلولهای بنیادی مغز استخوان به دست آمده است، چند روز پیش به یک داوطلب تزریق شد. این برای نخستین بار است که خونی که در خارج از بدن موجودی زنده ساخته شده است، به یک انسان تزریق می شود. در حال حاضر دریافت کننده خون نه تنها زنده است بلکه هیچ عارضه  ای هم نشان نداده. با تولید این خون، نگرانیهای ناشی از کمبود خون در بیمارستانها کمرنگتر خواهند شد و انسان هم می  تواند خوشحال باشد که حالا خون را هم تولید می کند.

 

فناوری ارتباط با رایانه در خواب

 

از جمله فناوری‌های جدید اینتل در زمینه شبکه Smart Connect نام دارد که از طریق آن ارتباط با شبکه در زمانی که رایانه غیرفعال است نیز حفظ خواهد شد.

مسلم عزتی - کارشناس مهندسی نرم‌افزار - در گفت‌وگو با ایسنا اظهار كرد: این فناوری می‌تواند این امکان را به شما بدهد که زمانی که خواب هستید، ای‌میل‌های شما دانلود شده و صبح بتوانید آن‌ها را مشاهده کنید.

عزتی تصریح کرد: از دیگر قابلیت‌هایی که این فناوری دارد، می‌توان به دسترسی آسان به تمام منابع موجود در شبکه اشاره کرد.

 

تلفن های آینده، ایده های نوکیا

 

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/8/21/196677_651.jpg

 

نمایشگر انعطاف پذیر نوکیا را به یاد می آورید؟ اما بعد از آن قرار است منتظر چه چیزی باشیم؟ بخش تحقیقات نوکیا همیشه در حال کار کردن روی ایده های آینده است و این آخرین ایده آنها به شمار میرود. اینجا یک تلفن هوشمند به شکل قطره آب داریم که می تواند از هر جهتی منعطف باشد و البته تمام آن کار یک نمایشگر را انجام میدهد.

بدنه آن به گونه ای است که می تواند به شما فیدبک الکتریکی یا حتی فیزیکی بدهد و جنس آن بر حسب تصویری که نمایش می دهد تغییر می کند تا احساس مناسب را پیدا کنید.
ایده های اصلی را وقتی به خوبی متوجه می شوید که ویدیو معرفی آن را ببینید. توصیه می کنم ویدیو کوتاه معرفی را  در ادامه مطلب از دست ندهید.

هر چند احتمالا هنوز فاصله زیادی با تحقق چنین ایده هایی داریم. اما به نظر شما چند سال دیگر شاهد ورود چنین گجت هایی به بازار خواهیم بود؟

 

 

ربات دوچرخه سوار (+عکس)

 

تا کنون ربات های انسان نمای زیادی ساخته شده که می توانند روی دو پای خود ایستاده و حتی راه بروند. اما رباتی که در تصویر مشاهده می کنید primer-v2 نام دارد. این یکی جزو دسته ربات های ورزشکار به حساب می آید و گونه از ربات های انسان نما است که می تواند دوچرخه سواری کند.

دکتر Guero محققی از دانشگاه اوساکا، در یک کار گروهی با محققین دانشگاه بوستون موفق به طراحی این ربات دوچرخه سوار شده است. این ربات به راحتی می تواند بر روی دوچرخه خودش بنشیند و با حفظ تعادل بدون آنکه تلو تلو بخورد، در مسیری تعیین شده با سرعت 10 کیلومتر بر ساعت حرکت کند. کنترل سرعت و حفظ تعادل آن علاوه بر ژیروسکوپ داخلی آن توسط یک کنترل کننده خارجی نیز امکان پذیر است.دوچرخه این ربات فاقد ترمز است و او برای متوقف کردن از دو پای خود استفاده می کند. این ربات صرفا برای عملی کردن بحث تعادل و حرکت ربات ها طراحی شده و هنوز نمی توانیم مطمئن باشیم که بتواند در مسابقه های دوچرخه سواری در آینده به رقابت با انسان بپردازند!

حفظ تعادل برای ما انسان ها به نظر ساده می آید اما واقعیت این است که فرایند بسیار پیچیده ای است که ربات ها هنوز در آن مشکلات زیادی دارند اما با سرعت مشغول آموختن آن هستند و باید منتظر باشیم و ببینیم چه زمانی ربات های انسان نما می توانند از نظر حفظ تعادل به پای انسان برسند.

تبلت های ضد ضربه!

 

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/8/18/196254_968.jpg

پاناسونیک با دو تبلت اندرویدی جدید بخش متفاوتی از بازار را هدف گرفته است. این دو Toughpad تبلت های معمولی نیستند بلکه ساخته شده اند تا در شرایط سخت کار کنند. آنها در دو سایز ۱۰ اینچی که A1 نامیده می شود و ۷ اینچ که B1 نام دارد ارایه می شوند.

پاناسونیک می گوید قشر هدف این تبلت کسانی است که در شرایط بسیار متحرک و آسیب پذیر از آنها استفاده می کنند. برای مثال در کارگاه های ساختمانی و محیط های نظامی. نمایشگر آنها نیز به گونه ای ساخته شده که در نور روز به خوبی قابل دیدن باشد.

این تبلت ها می توانند در شرایط سخت آب و هوایی یعنی از منفی 10 درجه تا 50 درجه سانتیگراد کار کنند. و در مقابل سقوط از ارتفاع حدود ۱.۲ متری مقاوم هستند.

تافپد های پاناسونیک دارای دو دوربین ۵ و ۲ مگاپیکسلی در عقب و جلو هستند و پورت های میکرو یو اس بی، microSDHC و میکرو اچ دی ام ای دارند. جالب اینجا است که این دو تبلت علاوه بر وای-فای، از نسل چهارم شبکه موبایل هم پشتیبانی می کنند. البته هنوز نوع شبکه مورد پشتیبانی مشخص نشده است.

تبلت ۱۰ اینچی Toughpad A1 با قیمت ۱۳۰۰ دلار در اوایل سال ۲۰۱۲ وارد بازار می شود. مدل B1 هنوز قیمت گذاری نشده و دیرتر هم وارد بازار خواهد شد.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 16 شهریور 1396 06:12 ق.ظ
Pretty! This was a really wonderful post.
Thanks for providing this info.
یکشنبه 15 مرداد 1396 11:15 ب.ظ
Its not my first time to go to see this web page, i am browsing this site dailly
and get pleasant data from here all the time.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

مرجع كد اهنگ


كد كج شدن تصاویر